Muzyczna jesień 2018

Dzisiaj dość oszczędnie w słowach, za to bogato muzycznie; o nadchodzących premierach albumów, jak zwykle bardzo subiektywnie wybranych wykonawców.

J Mascis „Elastic Days”

Kolejny solowy album wokalisty Dinosaur Jr. Jak zwykle trochę bardziej melodyjny, trochę bardziej folkowy, niż kiedy gra z zespołem, niemniej dalej to kawał dobrej muzyki. Premiera: 9 listopada, oczywiście nakładem Sub Pop Records.

J Mascis – See You At The Movies

Cypress Hill  „Elephants On Acid”,

czyli pierwszy album grupy od ośmiu lat, będzie miał premierę 28 września. Tytuł albumu (ang. słonie na kwasie) wymyślił DJ Muggs i według niego oznacza to możliwość bycia „dziwnym” w muzyce, bez podążania za wymaganiami mainstreamu.

Cypress Hill – Band of Gypsies

Cat Power „Wanderer”

W dniu 5 października, po sześciu latach przerwy, premierę będzie miał dziesiąty album Chan Marshall, przy którym do współpracy zaprosiła m.in. Lanę Del Rey.

Cat Power – Woman (feat. Lana Del Rey)

Zresztą sama Lana Del Rey wypuściła już dwa utwory zapowiadające kolejny album „Norman Fucking Rockwell”, którego premiera zapowiadana jest na początek 2019. Osobiście podobają mi się raczej pojedyncze utwory tej artystki, niemniej prawie 10-minutowy singiel „Venice Bitch” to absolutne cudeńko. Rozciągnięte gitarowe riffy i solo na syntezatory, muzyczna atmosfera USA z lat 70., a wszystko podane w melancholijnym tonie tak charakterystycznym dla wokalistki, tworzą utwór idealny na przejście między babim latem a coraz chłodniejszymi, jesiennymi wieczorami.

Lana Del Rey – Venice Bitch

Charles Bradley „Black Velvet”

W dniu 5 listopada Charles Bradley obchodziłby 70-te urodziny. Premiera czwartego i ostatniego albumu artysty zaplanowana została na 9 listopada, nakładem Dunham/Daptone Records. Na krążku znajdą się niepublikowane wcześniej nagrania obejmujące cały okres kariery wokalisty.

Charles Bradley „I Feel a Change”

Adrianne Lenker „abysskiss”

Drugi solowy album wokalistki Big Thief ukaże się 5 października, nakładem wytwórni Saddle Creek. Promują go dwa single „symbol” i „craddle„.

Adrianne Lenker – symbol

Lubię jak jesień tak ciekawie się zapowiada… M.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s