MMDS: The B52’s – Rock Lobster

Jeżeli ktoś w Polsce kojarzy zespół The B52’s to zazwyczaj z utworu „Love Shack„. A tymczasem to utwór „Rock Lobster” otworzył zespołowi drogę do sławy i figuruje na wszystkich najważniejszych zestawieniach piosenek wszech czasów. Utwór został nagrany w dwóch wersjach (dłuższej i krótszej) i jest częścią albumu zatytułowanego po prostu „The B52’s”, wydanego w 1979 roku.

Piosenka ma absurdalny tekst oparty na dwuznaczności określenia „rock lobster” („skalny homar” lub „rockowy homar„). Fred Schneider po kolei wymienia różne morskie zwierzęta, prawdziwe i zmyślone, podczas gdy Kate Pierson i Cindy Wilson produkują dziwaczne dźwięki mające niby-naśladować odgłosy wydawane przez te zwierzęta.

Uwielbiam ten utwór, bo oddaje złożoność i prawdziwy rockowy pazur zespołu The B52’s, który jednak na co dzień najbardziej jest kojarzony z kilkoma, najbardziej popowymi kawałkami – co może zniechęcić już na wstępie fanów trochę cięższych gitar. Mam nadzieję, że „Rock Lobster” przekona Was do zagłębienia się w bogaty dorobek tego zespołu, który zresztą koncertuje i tworzy nieprzerwanie od lat 70-tych. M.

The B52’s – Rock Lobster
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s