MMDS: Led Zeppelin – What Is And What Should Never Be

Może ktoś inny napisałby „stare, ale jare”, ale dla mnie Led Zeppelin to dotychczasowy szczyt muzycznych możliwości ludzkości, pół-bogowie, i w ogóle obowiązujący kanon i miarka dla wszystkiego co wcześniej i wszystkiego co później. Lubię i uwielbiam miriady twórców, ale umówmy się: najpierw są Led Zeppelin, a potem długo, dłuuugo nic. Wiem, wiem, zaraz usłyszę, że Queen, że Pink Floyd, że The Beatles…. Ale powiedzmy sobie szczerze, w Queen chodzi o Freddiego i jego niesamowity głos, z kolei jak chodzi Pink Floyd to warstwa muzyczna wysuwa się na zdecydowane prowadzenie, a The Beatles to absolutni mistrzowie utworów prostych w kompozycji. I oczywiście, o gustach się nie dyskutuje, ale ja wiem swoje – to Led Zeppelin mają WSZYSTKO: wokal, melodię, rytm, teksty, koncept, eklektyzm, oryginalność, a przede wszystkim niesamowitą aktualność i świeżość, a przecież mowa o dziełach, którym idzie na piąty krzyżyk!

No dobra, pardon, poniosło mnie… Jak zwykle, gdy mówię o zeppelinach. Jeszcze nic na to nie poradziłam, i pewnie nie poradzę, zwłaszcza że mój ekran komputera wygląda tak:

tumblr_m59t5wsf9j1r2t8oyo1_500Ale ja tu się niepotrzebnie gorączkuję, a miała być piosenka tygodnia. Ukazał się nowy, uaktualniony album Led ZeppelinThe Complete BBC Sessions. Na płycie znalazło się osiem zaktualizowanych i zremasterowanych, wcześniej niepublikowanych nagrań z sesji dla BBC, w tym trzy piosenki z sesji z 1969 roku, które rzekomo „zaginęły”, i niedawno cudownie się odnalazły. Jednym z takich odświeżonych utworów jest właśnie What Is And What Should Never Be, również z nową, odjechaną oprawą wizualną. No powiedzcie sami, czy ta muzyka się starzeje? M.

Led Zeppelin – What Is And What Should Never Be
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s