Odkrycia MAriOLi: Life Without Buildings

Life Without Buildings to jeden z tych efemerycznych zespołów, które zadebiutowały świetnym albumem, po czym zniknęły z horyzontu. Grupa powstała w Glasgow, w 1999 r. i składała się głównie ze studentów Glasgow School of Art. Początkowo zespół tworzyli Will Bradley (perkusja), Chris Evans (bas) i Robert Johnston (gitar). Później dołączyła malarka Sue Tompkins, której mówiono-śpiewany wokal stał się z czasem najbardziej rozpoznawalną cechą życia bez budynków.

lifewithoutbuildings

Po pierwszym londyńskim występie grupy, oczarowani przedstawiciele wytwórni Tugboat (powiazanej ze słynną Rough Trade) zaprosili zespół do współpracy. Efektem był wydany w marcu 2000 r. singiel The Leanover/New Town. Debiutancki album Any Other City, nagrany przez producenta Andy Miller’a ukazał się w 2001 r.

Zespół rozpadł się w 2002 r., z niewiadomych powodów

Muzyka Life Without Building to szorstkie początki indie rocka. Wokal Tompkins, która traktuje słowa i litery jak kolejny instrument sprawia, że brzmienie Szkotów było i pozostaje nadal świeże i oryginalne. Jasne, nie wszystkim taka swobodna interpretacja „śpiewu” musi odpowiadać, ale na pewno ciężko przejść obok ich muzyki obojętnie. Zresztą posłuchajcie sami:

W 2014 Any Other City ukazał się ponownie nakładem Rough Trade. I aż żal serce ściska, że nie ma innych albumów tego zespołu, które można by odświeżyć…

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s