Made my day songS

Ostatnio przybliżyłam Wam trochę nowych zespołów i artystów, czas na parę nowych utworów, które podbiły moje serce i uszy. I mózg, i nerki, i ścięgna, jedną rzepkę, itd…

RAC – Let Go feat. Kele

RAC to producent i jednocześnie basista. W zeszłym roku wydał świetną, popową EPkę – na wydawnictwie znalazły się cztery utwory, każdy wykonywany przy współpracy z innym artystą. Mój ulubiony utwór powstał przy współpracy z Kele, wokalistą Bloc Party. Teledysk też jest niczego sobie:

Clare Maguire – Whenever You Want It

Brytyjska piosenkarka i autorka piosenek – w oczekiwaniu na jej drugi album można posłuchać delikatnej ballady, gdzie śpiewa, że „chciałaby kogoś, kto śmiałby się z jej gównianych dowcipów

Ostatnio przyplątało się do mnie trochę islandzkiej muzyki – nic dziwnego, biorąc pod uwagę, że choć w tym odległym kraiku mieszka tylko 300 tys. osób, co druga zajmuje się robieniem muzyki. Oznacza to, że statystycznie co piąty utwór w sieci pochodzi z Islandii.

Oczywiście żartuję i trochę przesadzam. Ale tylko trochę.

Ásgeir – Torrent

Islandzki piosenkarz i autor piosenek, w sierpniu zeszłego roku, mając 20 lat wydał album ‘Dyrd i daudathogn’, po czym już następnego dnia okrzyknięto go debiutantem roku (co, biorąc pod uwagę konkurencję w rodzinnym kraju, jest imponujące). „Torrent” to jego najnowszy utwór:

Boogie Trouble  – Steinunn

Islandzki zespół założony 2 lata temu, który inspiracje czerpie z disco lat 70-tych:

Ariel Pink feat. Sky Ferreira – My Molly

Nowa wersja starego utworu autorstwa Ariel’a Pink’a z Ariel Pink’s Haunted Graffiti – moim zdaniem zdecydowanie lepsza:

Agnes Obel – Dorian

Piękne nagranie duńskiej artystki, na żywo, delikatne i hipnotyzujące:

Ptaki – Krystyna

The Very Polish Cut – Outs to wytwórnia, której celem istnienia jest promocja polskiej muzyki poprzez wskrzeszanie starych utworów w nowych aranżacjach. Może niekoniecznie szaleję za muzyką dance, ale muszę przyznać, że zsamplowanie Krystyny Prońko przez djeski duet Ptaki jest po prostu genialne:

Telegram – Follow

Debiutancki singiel nowych brytyjskich chłopców z garażu. Swoją drogą zauważyłam, że ostatnio bardzo modne stało się stylizowanie teledysków na lata 90-te i niby-nagrywanie ich na VHSy. Co oznacza, że lata 90-te oficjalnie stały się starą klasyką, do której modnie się odwoływać. Co oznacza, że jestem stara.

Anoushka Shankar feat. Norah Jones – Traces of You

Urodzona w Londynie instrumentalistka, grająca na sitarze, w swojej muzyce nawiązuje do klasycznych utworów indyjskich. Tutaj piosenka z jej ostatniej płyty, wykonywana z przyrodnią siostrą, Norah Jones:

I na koniec zachowałam najlepsze: mashup Ciasteczkowego Potwora z Tom’em Waits’em – God’s Away On Business:

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s