Muzyka pop anno domini 2013

Achhh, grudzień się zaczął, nadszedł czas najgorszej ‚muzyki sklepowej’ i podsumowań końcowo-rocznych (przy okazji niech mi ktoś wyjaśni czemu podsumowań nie robi się po nowym roku?).

sztuczne fiołki(Sturtevant J. Hamblin (aktywny w latach 1837/1856) – malarz amerykański – źródło: Sztuczne Fiołki)

Dzisiaj podzielę się z wami w miarę bezbolesnym sposobem na to jak nie słuchając muzyki pop, szybko zorientować się co się w niej działo przez ostatni rok. Tak, to już ten czas, to już ta pora, to już cały kolejny rok minął – w sieci pojawił się mash-up DJa Earworm’a – United State of Pop na rok 2013 (Living the Fantasy):

Laikom wyjaśniam, że ‚mash-up’ oznacza ‚zlepek’ dwóch lub więcej utworów. Mash-upy DJ Earworma, a wypuszcza je co roku od 2007, są już swego rodzaju wydarzeniem. I nie tylko dlatego, że DJ Earworm zlepia 25 najgorętszych hitów danego roku, wytypowanych na podstawie danych Billboard’u oczywiście – single United State of Pop same stają się ‚szczytującymi’ na listach hitami. To przecież w końcu tak jakby zrobić jedną, ciekawą kieckę z trzech (albo 25) innych kiecek – dalej efektem końcowym jest kiecka.

Osobiście nie słucham muzyki pop, choć ze względu na swoją pasję staram się w tym gatunku przynajmniej orientować. Mash-upy Earworma w ciekawy, i co by nie powiedzieć bardzo zgrabny, sposób pokazują trendy/mody obowiązujące w muzyce pop (choć niewielkie to zmiany), a i łatwiej śledzić kto dalej jest na topie, a kto już wypadł.

Jak nie dostajecie drgawek na samą myśl o Kate Perry, to prześledźcie kolejne mash-upy, zwłaszcza, że przy okazji robią za niezłą ściągawkę przy opracowaniu playlisty na Sylwestra… I pamiętajcie, nie wstydzić się swoich guilty pleasures, paralityczne podrygiwanie jak nikt nie patrzy to samo zdrowie.  M.

2012:

2011:

2010:

2009:

2008:

2007:

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s