Londyńska gramatyka

london grammar 1London Grammar to trio z (uwaga, niespodzianka) Londynu. Hannah Reid, Dot Major i Dan Rothman poznali się na uniwersytecie w Notthinghan, w okolicznościach zwyczajno-towarzyskich. Po kilku występach w londyńskich klubach zespołem zainteresowała się wytwórnia Metal & Dust Recordings.

Grają delikatną elektronikę z syrenim wokalem. Niektórzy nazywają to podkręconym i wypolerowanym chilloutem, część indie-popem i new wave, wszyscy porównują z The XX. Wokal Reid z kolei kojarzy się z głosem Florence Welch, ale jest trochę niższy i trochę cieplejszy, taki bardziej… folkowy? Co zresztą świetnie pasuje do tekstów, które są poświęcone głównie nieszczęśliwej miłości i innym bólom egzystencjalnym.

Wydali na razie dwie EPki – w lutym tego roku „Metal & Dust”, na którym poza utworem tytułowym pojawiły się „Hey Now” i „Darling Are You Gonna Leave Me” oraz w czerwcu – „Wasting My Young Years” z remiksami. Do końca roku mają nagrać album, a jeszcze wcześniej, 1 września pojawić się ma kolejny singiel, na którym m.in. znajdzie się utwór „Strong”:

Reklamy

2 comments on “Londyńska gramatyka

  1. mało oryginalna pisze:

    Ej.. chyba mam kolejny zespół którego płytę muszę zdobyć… piękna piosenka ♥

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s