Muzyka i ekologia czyli Landfill Harmonic – dokument o Zrecyklingowanej Orkiestrze.

„Landfill Harmonic* to powstający dokument pełnometrażowy o niesamowitej orkiestrze w Paragwaju, w której muzycy grają na instrumentach zrobionych ze śmieci.

Opis:

Cateura (Paragwaj) jest miastem zbudowanym na szczycie wysypiska śmieci. Zbieracze przeszukują śmieci w poszukiwaniu czegoś co mogą sprzedać, a ich dzieci łatwo mogą skończyć jako członkowie gangów lub narkomani. Kiedy dyrygent Szaran i nauczyciel muzyki Fabio stworzyli muzyczny program dla dzieci z Cateura, szybko mieli więcej uczniów, niż instrumentów.

Sytuacja zmieniła się kiedy Szaran i Fabio zobaczyli po raz pierwszy w życiu coś niesamowitego: skrzypce zrobione ze śmieci. Dzisiaj istnieje już cała orkiestra złożona z takich instrumentów – The Recycled Orchestra.

Film pokazuje jak śmieci i zrecyklingowane tworzywo może zostać transformowane w pięknie brzmiący instrument, oraz co ważniejsze, jest świadectwem  transformacji ludzkich istot.”

Nic dodać nic ująć. Cudownie zapowiadający się obraz, który w bardzo dosłowny sposób pokazuje, że nic, a już na pewno nikogo, nie warto pochopnie odrzucać.

Film jest w trakcie kręcenia, fundusze na jego realizację są wciąż zbierane. Produkcję można wspomóc finansowo, wolontariatem (niestety nie w PL), lub po prostu przekazując dalej  wiadomość/film o tym projekcie czy „lubiąc” stronę filmu na facebooku.

Myślę sobie – oby więcej takich inicjatyw. Bo prawda jest taka, że świat się kręci dzięki pasjonatom i hobbystom.
Pozdrawiam, M.

 

PS. Tekst jest tłumaczeniem oficjalnego opisu filmu.

* gra słów – po ang. landfill to wysypisko, a philharmonic (czyt. filharmonik) to filharmonia = ‚landfillharmonic’

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s