1 z 12 piosenek z „10 piosenek” Pablopavo i Ludzików

w 2009 roku z „Telehonu” wybrzmiały Pablopavowo-Ludzikowe: utwór tytułowy (ze świetnym teledyskiem) oraz – kawałek niezwykle łatwo dający się zanucić. natomiast dziś swoją premierę na stronie cgm.pl miał nowy numer zespołu z płyty „10 piosenek”, tak po prostu, zatytułowany „Indziej”. komentarz autorski do tej piosenki brzmi „Dwa ukryte follow up’y w tekście”. a komentarzy jest więcej, o jedenaście więcej. mój jest skromny – to moja piosenka dnia (27 kwietnia 2011).

muzycznie jest mieszanie: hip-hopowo+dub-stepowo+funkowo+psychodelicznie-rockowo+

a tekstowo:

1. „Pablopavo w miałkim popiele polskiej muzyki lśni jak diament, dowiodła tego już jego debiutancka płyta „Telehon”, która była absolutnym objawieniem. Ukazała nam go jako genialnego autora tekstów, który z opisów wielkomiejskiej codzienności potrafi zrobić prawdziwą, przejmującą poezję. Nowa płyta potwierdza, że mamy do czynienia z wyjątkowym zjawiskiem w naszej muzyce, ale także literaturze, bo tak należy traktować Pablopavo – jako wnikliwego kronikarza naszej rzeczywistości społecznej, politycznej oraz zjadliwego komentatora jałowych bredni tworzonych przez naszą zidiociałą kulturę masową(…)” – Krzysztof Varga (znakomity pisarz współczesny, który także jest warszawianinem szczególnie wyczulonym na słowa o Warszawie)

2. „No, wreszcie, wreszcie ktoś, kto rymuje inteligentnie i wrażliwie, głos ma jak należy, muzykę smaczną, naprawdę za dużo było już tych cwaniakowatych, niezbyt mądrych matołów, przyszedł Pablopavo i świat odtąd będzie trochę inny.” – Marcin Świetlicki

po prostu – znakomicie.

polecam zakupienie płyty na tej stronie, gdzie można także posłuchać fragmentów wszystkich 12 piosenek.

aa, a o tym, dlaczego w tytule jest liczbowe „oszustwo”, i dlaczego stacje radiowe nie lansują „Indziej”, mimo że miał być singlem (i teraz już oficjalnie jest) – tu.

PS – czy Paweł Sołtys nie przypomina młodego Wojciecha Młynarskiego?

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s