Jak wypromować swój zespół cz. 2. Również – gdzie kupić/zdobyć alternatywny album?

Witam. Dzisiaj ponownie napiszę o tym jakim błogosławieństwem dla młodych zespołów jest Internet. Dla tych, którzy jeszcze nie słyszeli, Panie i Panowie: oto Bandcamp.com

Bandcamp.com to zarówno portal promujący muzyków (głównie „niezależnych”),  jak i sklep online. Każdy znajdujący się tam artysta ma swoją ministronę , na której dostępny jest jego album – i teraz uwaga: artysta może udostępnić album za 1. określoną cenę, 2. free, 3. udostępnić go w najsłabszej jakości (np. mp3 128k)  za darmo i w lepszych jakościach/formatach za jakąś ustaloną sumę oraz – najciekawsza z ekonomicznego punktu widzenia opcja – 4. fan płaci tyle za album, ile uważa za stosowne.

Jest to też świetna baza dla poszukujących nowych brzmień – albumy można sortować nie tylko ze względu na gatunek czy miejsce pochodzenia artysty, ale również ze względu na popularność, datę dodania na stronę bandcamp.com (czyli de facto premiery), tudzież po prostu alfabetycznie.

Tyle dla fanów, teraz info dla zespołów: bandcamp.com pobiera 15% zysku (+ doliczyć trzeba opłaty za transakcje kartą kredytową, itp.), 10% po przekroczeniu poziomu sprzedaży na sumę 5000$. Przyłączenie się do portalu jest darmowe. Myślę, że sprawa jest warta lepszego rozeznania, zwłaszcza że platforma ta pełni funkcję zarówno dystrybucyjną jak i promocyjną.

Poniżej filmik instruktażowy. Stronę gorąco polecam.M.

Reklamy

One comment on “Jak wypromować swój zespół cz. 2. Również – gdzie kupić/zdobyć alternatywny album?

  1. […] w czasach Spotify” (niestety, film tylko w wersji po angielsku). Ogólne przesłanie – korzystajcie więcej z platformy Bandcamp, co i ja gorąco polecam. […]

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s