Fursy Teyssier & Les Discrets

Fursy Teyssier to nie człowiek, a całe przedsięwzięcie. Ten utalentowany Francuz, jest jednocześnie ilustratorem, reżyserem, muzykiem i twórcą animacji. Współpracuje z wieloma zespołami (m.in. The American Dollar,  Alcest czy znakomite Amesoeurs), służąc wkładem nie tylko muzycznym, ale również użyczając innych talentów i opracowując całe decorum, styl. Jak sam artysta pisze jego muzyka, obrazy, teskty są głównie poświęcone Naturze, uczuciu Miłości i strachu przed Śmiercią. Brzmi patetycznie, ale na szczęście takie nie jest.

Les Discrets to jedno z przedsięwzięć Teyssier’a, założony w 2003 projekt muzyczno – artystyczny, gdzie  muzyka pomaga w tworzeniu obrazów, obrazy pomagają tworzyć muzykę. Obecnie w skład zespołu wchodzą również muzycy Winterhalter i Audrey Hadorn. Przez długi czas artysta oficjalnie nie wydawał żadnego nagrania, ale wreszcie, niedawno, Les Dicrets podpisało kontrakt z niemiecką wytwórnią Prophecy Productions i już pod koniec marca planowana jest premiera pierwszego albumu zatytułowanego „Septembre et ses dernières pensées” (nie znam francuskiego, ale Internet mówi, że to znaczy Wrzesień i jego ostatnie myśli. Proszę mnie poprawić jeśli się mylę). Osobiście nie mogę się doczekać. Muzyka Les Discrets jest jednocześnie melancholijna i ostra, słodka i mroczna. Szczerze mówiąc rzadko mam ochotę na ten rodzaj muzyki, ale tym razem nie mogłam przejść/przesłuchać/przejrzeć obojętnie obok. M.

Piękny, króciutki film animowany, autorstwa Teyssier’a, zatytułowany Tir na nÓg czyli z Irlandzkiego – Kraina Wiecznej Młodości:


(muzyka: The American Dollar. Na marginesie chcę dodać, że zespół ten wystąpi w Poznaniu, 27.04., Klub pod Minogą)

Reklamy

3 comments on “Fursy Teyssier & Les Discrets

 1. Bartek pisze:

  połknąłem marchewke, było o kulturze irlandzkiej to obejrzałem! wytykam autorowi karygodny błąd! – jak to jest, że Mariola umie napisac Tír na nÓg, a autor filmu nie umie? (Tir nan Og)

  fajnie ze sie jednak ktos interesuje ta kulturą, starą, piękną

  • bohemola pisze:

   punkt dla Marioli, zero dla autora. bu!
   dzieki za glos! (mam klawiature from the US, musze zmienic)

  • madia666 pisze:

   A wszystko dlatego, że jedna ze współmatek Marioli miała okazję pić w irlandzkim pubie o tak wdzięcznej nazwie, z Irlandczykami, którzy wdzięczną nazwę przetłumaczyli… (aczkolwiek rzecz się działa w Danii 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s